- NABOŻEŃSTWO NOWOROCZNE 2015/2016 -

Minął kolejny rok... Wiele przeżyliśmy w ciągu minionych miesięcy... Wydarzenia smutne i te radosne dołączą do coraz bardziej blednących wspomnień.

Nowy 2016 rok rozpoczyna się jako kolejna, gotowa do zapisania czysta karta w księdze naszego życia. Przed nami nowe wyzwania, problemy i zmartwienia, kolejne radości i szczęśliwe chwile...

Czy warto rozpoczynać Nowy Rok w czasie szampańskiej zabawy? Alkoholowego upojenia? Ogłuszającego huku fajerwerków? A może przed telewizorem z miską chipsów i butelką napoju gazowanego?

My, którzy nazywamy się Dziećmi Bożymi, Wybranym Ludem Boga, Jego Kościołem, spędziliśmy ten czas wspólnie dziękując naszemu Bogu za przeżyty 2015 rok. Dziękując Bogu, który jest Panem czasu... Bogu, który Był - jeszcze zanim rozpoczął się rok 2015... Jest - teraz, dokładnie w tej chwili... i Będzie, zawsze i wszędzie, dla każdego z nas osobno i wszystkich razem, dłużej niż do końca świata, na wieki...

Boże, dziękujemy Ci, że powiedziałeś: "Ja jestem z wami po wszystkie dni..."

Wierzymy, że każdego dnia tego nowego roku nie będziemy sami... Będziesz z nami Ty - w naszej szarej codzienności i smutkach, chorobach i dolegliwościach, w radosnych uniesieniach i bujaniu w obłokach... ZAWSZE. (kp)


Copyright by Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie   |   ul. Sokoła 7, 43-200 Pszczyna