- NABOŻEŃSTWO ŻNIWNO-DZIĘKCZYNNE -

Żyjemy w czasach, gdy w sklepach można kupić wszystko. O żniwach przypominają czasem tylko jakieś zapomniane kombajny, łany zbóż wydają się pełnić funkcję tylko estetyczną, słysząc termin"wykopki" ludzie pytają- "co to takiego?",a dzieci już dawno nie łączą mleka z krową myśląc, że powstaje w kartonie.

Tak, żyjemy w czasach, kiedy zabetonowane miasta utrudniają nasz kontakt z naturą, a my coraz rzadziej przypominamy sobie, że wszystko co nas otacza jest dziełem Boga. Dlatego tak ważne jest, aby choć czasem, na chwilę, zatrzymać się w tym pędzie, który sami sobie fundujemy, odetchnąć powietrzem nieskażonym przez spaliny, wsłuchać się w ciszę i podziwiać Boże dzieło stworzenia. Dopiero wtedy nasze serce może napełnić się wdzięcznością za wszystko co otrzymujemy z Bożej ręki- za cukinie wyhodowaną w przydomowym ogródku i za chleb z piekarni, za owoce zza oceanu kupione w supermarkecie, za wodę, którą możemy pić na codzień...

Dzień Żniwno- Dziękczynny, który obchodziliśmy w naszym zborze 15.10.2016r był także taką okazją, aby jak co roku spojrzeć na dary, które otrzymujemy od naszego Stwórcy i podziwiając ich piękno westchnąć w duchu:" Dzięki Ci Boże..."


Copyright by Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie   |   ul. Sokoła 7, 43-200 Pszczyna