- CIUCHCIA ZDROWIA - EXPO ZDROWIE DLA DZIECI -

Trwa moda na bycie zdrowym. Dieta wegańska, bezglutenowa, regularne ćwiczenia fizyczne, napinanie mięśni na siłowni, udział w biegach ulicznych, kult wysportowanego ciała. I bardzo dobrze, w końcu nasze ciała są świątynią Ducha Świetego, jesteśmy stworzeni przez Boga, który nas kocha i pragnie, abyśmy byli zdrowi. Musimy mieć jednak świadomość, że zdrowy styl życia, to nie tylko dieta i ćwiczenia. Temat jest dużo bardziej złożony i jeśli zaniedbamy któryś z elementów zdrowego stylu życia możemy zostać modnymi hipsterami pijącymi kawę bez laktozy, nasterydowanymi mięśniakami uzależnionymi od siłowni lub narcyzami dumnie prezentującymi własnego sześciopaka w mediach społecznościowych. Ale nadal czuć wewnętrzna pustkę, brak spełnienia.

Dieta, ćwiczenia fizyczne, odpoczynek, ufność, oddychanie, słońce...Bóg. Nawet jeśli świat mówi inaczej- potrzebujemy Boga. Tak nas stworzył. Ale zdrowy styl życia jest nie tylko dla dorosłych. Warto poświecić czas i przekazać młodym, chłonnym umysłom jak żyć.
Takie właśnie zadanie miała Ciuchcia Zdrowia- specjalnie przygotowany program EXPO dla dzieci.

27.08.17 w Parku Pszczyńskim powstały specjalne tematyczne stoiska, przy których dzieci mogły poznać rożne aspekty zdrowego stylu życia. Słuchały, ćwiczyły, bawiły się i odpowiadały na pytania zbierając pieczątki do swoich Paszportów Krzepkich Maluchów:)
W tym czasie rodzice mogli odpoczywać, lub wykonać bezpłatne badania, zapoznać się z przygotowaną literaturą i rozmawiać z sobą nawzajem, lub ćwicząc angielski z naszym gościem Isaakiem Liburdem.
To był dobry czas. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni naszemu Bogu za ochronę nas przed burzą. Wierzymy, że to właśnie On ją zatrzymał.

Zdjęcia: Judyta Kurz

Copyright by Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie   |   ul. Sokoła 7, 43-200 Pszczyna