- AKTUALNOŚCI -


CIUCHCIA ZDROWIA - EXPO ZDROWIE DLA DZIECITrwa moda na bycie zdrowym. Dieta wegańska, bezglutenowa, regularne ćwiczenia fizyczne, napinanie mięśni na siłowni, udział w biegach ulicznych, kult wysportowanego ciała.


KONCERT PAULA LEEZapraszamy do obejrzenia koncertu Paula Lee, który odbył się 20.05.2017 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie w ramach akcji "NOC MUZEÓW"


DZIEŃ RODZINY CHRZEŚCIJAŃSKIEJProcent rozbitych rodzin pikuje w górę. Rozwody przestały szokować. Zdrady są na porządku dziennym. Przemoc domowa. Młodociani przestępcy.

Wszystko wskazuje na to, ze szatan za jeden z głównych celów swojego działania wybrał rodzinę. Cóż, miał lata na opracowanie takiej strategii kuszenia, aby była skuteczna. I niestety, ale zniszczenia, jakich dokonuje są porażające... Instytucja rodziny cierpi bardziej niż kiedykolwiek.


MŁODZIEŻOWY ZJAZD OKRĘGOWY - NAWRÓCENIE? I CO DALEJ?Żyjemy w trudnych czasach- wojny i wieści wojenne, głód,trzęsienia ziemi, choroby... wszystko to, co przepowiedział Jezus się wypełnia...a nie mówił On jeszcze o tsunami, światowym terroryzmie, nie mówił o kryzysie ekonomicznym i ciągłym strachu o własny dobytek...


WYSTĘP ZESPOŁU ALL4HIM - "PRZYJDŹ JAK DESZCZ"Potrzebujemy Boga. Potrzebujemy Go tak bardzo jak bardzo ziemia potrzebuje deszczu. Im bardziej wyschnięta ziemia tym bardziej nagła i paląca jest ta potrzeba.
Im twardsze i bardziej kamienne nasze serca, tym więcej Boga nam potrzeba... mimo, ze zazwyczaj niestety nie jesteśmy tego świadomi.

26 listopada swoim programem "Przyjdź jak deszcz" zespół All4Him poruszał serca słuchaczy.


NABOŻEŃSTWO ŻNIWNO-DZIĘKCZYNNEŻyjemy w czasach, gdy w sklepach można kupić wszystko. O żniwach przypominają czasem tylko jakieś zapomniane kombajny, łany zbóż wydają się pełnić funkcję tylko estetyczną, słysząc termin"wykopki" ludzie pytają- "co to takiego?",a dzieci już dawno nie łączą mleka z krową myśląc, że powstaje w kartonie.


ADVENTURERPan Bóg kocha porządek. Kocha swoje dzieci, każde z osobna najmocniej na świecie, ale nieraz udowodnił, że jest też Bogiem sprawiedliwości, porządku i dyscypliny - tego wszystkiego, czego tak bardzo brakuje nam w dzisiejszym świecie. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat były wychowywane własnie w takim duchu. A jeśli dodamy do tego wspólne zabawy, odkrywanie przyrody, nabywanie nowych sprawności i po prostu cieszenie się swoim towarzystwem przy jednoczesnym oddawaniu czci Stwórcy - mamy receptę idealną na prawdziwe chrześcijańskie harcerstwo. I wierzymy, że takim właśnie jest zastęp Adventurers - składający się z dzieci ze zboru w Pszczynie i Czechowic Dziedzic.


WYSTĘP ZESPOŁU ALL4HIM - "ON ODDAŁ WSZYSTKO"All4Him to grupa 16 ludzi z różnych części Polski- od Szczecina, po Jaworze, dzielą ich setki kilometrów, ale jednoczy wspólne pragnienie i jeden cel- tworzenie muzyki i śpiewanie. Wysoki poziom ich występów ma niekoniecznie zapewniać rozrywkę dla rozpasanych melomanów, ale głębokie przesłanie ich twórczości ma skłaniać do rozmyślań i analizy życia.

Wśród członków zespołu znajdują się tylko 4 osoby pochodzące z Pszczyny, a mimo to Zbór w Pszczynie traktuje Zespół All4Him jak swoją młodzież zawsze chętnie przyjmując wszystkich na czas prób i ćwiczeń. A ćwiczą dużo:-)

25 LECIE ZBORU W PSZCZYNIE20.02.2016 roku Zbór w Pszczynie obchodził jubileusz. 25 lat temu otwarto budynek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ulicy Sokoła 7.
25 lat to czas, w którym wspólnie przeżywaliśmy małe smutki i wielkie radości, chwile załamania i porywającą nadzieję, rozczarowania i rozpalający się na nowo entuzjazm.

Bez zbędnej pompy i ekscytacji celebrowaliśmy ten czas, ciesząc się swoim towarzystwem, dziękując Bogu za wszystkie przeżyte wspólnie chwile, mając nadzieję, że za kolejne 25 lat , następny jubileusz będzie jeszcze bardziej uroczysty, wspanialszy, bo już w niebie.

SPOTKANIE NOWOROCZNEMinął kolejny rok... Wiele przeżyliśmy w ciągu minionych miesięcy... Wydarzenia smutne i te radosne dołączą do coraz bardziej blednących wspomnień.

Nowy 2016 rok rozpoczyna się jako kolejna, gotowa do zapisania czysta karta w księdze naszego życia. Przed nami nowe wyzwania, problemy i zmartwienia, kolejne radości i szczęśliwe chwile...

Czy warto rozpoczynać Nowy Rok w czasie szampańskiej zabawy? Alkoholowego upojenia? Ogłuszającego huku fajerwerków? A może przed telewizorem z miską chipsów i butelką napoju gazowanego?

POGRZEB SIOSTRY ELFRYDY SMYKElfryda Smyk urodziła się 11 stycznia 1935 roku w Porębie.
Od samego dzieciństwa wychowywana była w duchu miłości do Boga i ludzi. Jej szlachetne cechy charakteru ukształtowane były przez bogobojnych rodziców, którzy wywodzili się z rodziny ewangelickiej, natomiast później na skutek studiowania Pisma Świętego i głębszego jego zrozumienia przyłączyli się do wspólnoty Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Elfryda Smyk od dzieciństwa wykazywała zainteresowanie sprawami Boga, wiary i religii. W 1950 roku jako młoda dziewczyna, mająca wtedy zaledwie 15 lat, przyjęła Jezusa jako swojego osobistego Zbawiciela i zawarła z Nim przymierze przez chrzest, przyłączając się do wspólnoty Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Copyright by Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie   |   ul. Sokoła 7, 43-200 Pszczyna