- 25 LECIE ZBORU W PSZCZYNIE -

Żółwie słoniowe mogą dożyć w sprzyjających warunkach nawet 300 lat.
Plastikowa butelka rozkłada się 1000 lat.
Powstanie Piramidy Cheopsa oszacowano na XXVI wiek p.n.e., więc można przyjąć jej wiek na około 5000 lat.
Największe drzewa na świecie to sekwoje dożywające 2000 lat.
Czas dany motylom, żyjącym krótko, lecz intensywnie to średnio 2-3 tygodnie, a czasami tylko jeden dzień.

Czy w związku z tym 25 lat to dużo?

20.02.2016 roku Zbór w Pszczynie obchodził jubileusz. 25 lat temu otwarto budynek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przy ulicy Sokoła 7.
25 lat to czas, w którym wspólnie przeżywaliśmy małe smutki i wielkie radości, chwile załamania i porywającą nadzieję, rozczarowania i rozpalający się na nowo entuzjazm.
Bez zbędnej pompy i ekscytacji celebrowaliśmy ten czas, ciesząc się swoim towarzystwem, dziękując Bogu za wszystkie przeżyte wspólnie chwile, mając nadzieję, że za kolejne 25 lat , następny jubileusz będzie jeszcze bardziej uroczysty, wspanialszy, bo już w niebie.
Naszym życzeniem jest, aby te drzwi budynku, które kiedyś oficjalnie otwarto, pozostawały otwarte nadal. Aby ludzie pragnący ciepła, mogli rzeczywiście w środku się ogrzać, głodni, mogli się najeść do syta, a spragnieni, zaspokoić pragnienie.
Chcemy nadal pamiętać, że Kościół tworzymy my- wszyscy ludzie, którym dane było spędzić ćwierćwiecze w dążeniu do jednego celu- przebywania z Jezusem i pokazaniu mieszkańcom Pszczyny, jak wielkim błogosławieństwem jest z Nim być. Drzwi budynku Kościoła będą otwarte tak długo, jak długo będą otwarte nasze serca.
Nieważne, że 25 lat to jak mgnienie w obliczu wieczności, a nasze życie wydaje się tak krótkie, jak życie motyla. Ważne, aby każdy przeżyty dzień był przeżyty w 100% z Bogiem, każda chwila poświęcona pracy dla Niego, bo przecież z każdą mijającą sekundą jesteśmy bliżej nieba.


Copyright by Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Pszczynie   |   ul. Sokoła 7, 43-200 Pszczyna